ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 





Співпраця з польськими науковцями триває
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Науковці з України та Польщі спільно працюватимуть над 15-ма науковими проєктами у 2020-2021 роках.

 

Українські та польські науковці разом працюватимуть над 15-ма двосторонніми науковими проєктами в 2020-2021 роках. Їхній перелік був затверджений під час засідання Спільної Комісії з питань співробітництва в сфері науки і технологій сьогодні, 23 грудня 2019 року, у Варшаві.
Проєкти стосуватимуться нових технологій та матеріалів, екології, енергоефективності, наук про життя, покращення обороноздатності тощо.
В ТОП-3 за кількістю проєктів увійшов Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН – 7 (6 країн-партнерів).
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України, що також бере участь у згаданих угодах, виконуватиме два спільні проекти:
1. Дослідження мікроструктурних змін в Ni-вмісних анодах для високотемпературних паливних комірок (Study of the microstructure changes in Nicontaining anodes for high temperature fuel cells).
Керівник від України д.т.н., проф. Осташ Орест Петрович.
2. Оцінювання міцності на межі розділу нових гібридних композиційних матеріалів з використанням підходів механіки руйнування (Interfacial strength examination of new hybrid composite materials using fracture mechanics approach).
Керівник від України д.т.н., ст.н.с. Звірко Ольга Іванівна.
 «Наша наукова співпраця з Польщею почалася ще 1993 року, однак з 2010-го виникла тривала перерва, і відновити спільну роботу вдалося тільки 2017-го.  Тоді було оголошено двосторонній конкурс, який викликав досить високий інтерес серед науковців обох країн: вони подали понад 200 пропозицій. У підсумку було відібрано 15 проєктів, які впроваджувалися у 2018-2019 роках. Хочу відзначити, що за кількістю проєктів це перший показник серед тих країн, де ми мали двосторонню співпрацю цього року. Зараз ми також відібрали 15 польсько-українських проєктів на 2020-2021 роки. Їх обирали з 172 пропозицій, які попередньо пройшли експертизу в Україні та Польщі», – розповів очільник Комісії від України, перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович.
Загалом 2019 року українські вчені виконували 119 двосторонніх проєктів з іноземними колегами. Це майже на чверть більше, ніж торік. Йдеться про проєкти, в яких українська сторона фінансується за кошти держбюджету.
Активна співпраця тривала з 12 країнами: більша половина – це члени ЄС, а також Індія, Китай, США, Білорусь, Корея. 2020-го після майже 20-річної перерви почнеться виконання спільних проєктів з Ізраїлем.
З української сторони 2019 року проєкти виконували 59 закладів – переважно це виші та наукові установи. В ТОП-3 за кількістю проєктів увійшли КНУ ім. Т. Шевченка – 10 (7 країн-партнерів), НУ «Львівська політехніка» – 10 (7 країн-партнерів) та Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН – 7 (6 країн-партнерів).
Географія виконання досліджень – 18 міст по всій Україні. Найбільше проєктів сконцентровано в Києві, Львові та Харкові.
Довідково: У сфері науково-технічного співробітництва між Україною та 57 іноземними країнами діє 82 чинні двосторонні угоди. В межах цих угод співпраця відбувається шляхом проведення спільних засідань двосторонніх комісій/комітетів, різноманітних заходів, конкурсів спільних науково-дослідних проєктів, впровадження цих проєктів.
 
За інформацією Міністерства освіти і науки України 
Powered by CuteNews