ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

 

ЗГАДАЄМО

8 травня 2017р. український народ разом зі світовою спільнотою віддав данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. Цього дня в більшості країн Європи та світу відзначали День пам’яті та примирення, запроваджений резолюцією Генеральної асамблеї ООН.

8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил нацистської Німеччини, що стало завершенням військових дій на території Європи.

В Україні пам’ятний день встановлено Указом Президента у 2015 році з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, висловлення поваги усім борцям проти нацизму та увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності.

Офіційним символом Дня пам’яті та примирення є квітка червоного маку. Хоча традиція використання символу виникла у країнах Західної Європи після Першої світової війни, вона не є чужою для культури України. В українських народних піснях та думах співається про те, що мак квітне там, де пролилася козацька кров.

 

Традиційно в другу неділю травня в Україні відзначалося одне з найголовніших родинних свят — День матері.

День матері святкують у Європі, США, країнах Азії. Велика популярність свята зрозуміла, оскільки споконвіку мати — це найдорожча й найрідніша людина для кожного. В Україні свято встановлено згідно з Указом президента «Про День матері» від 10 травня 1999 року.

Подякуємо Всім Матерям за життя, любов, підтримку й самовідданість!

 

15 травня 2017р. світова спільнота відзначала Міжнародний день сім’ї. Свято встановлене Генеральною асамблеєю ООН у 1993 році з метою об’єднання зусиль різних країн для вирішення проблем з якими щодня стикаються сім’ї, зміцнення зв’язків у родинах.

Відносини у родині формують особистість людини, її ціннісні орієнтири, погляд на життя та світ. Саме у сім’ї маленька дитина вперше дізнається, що таке добро, довіра, взаєморозуміння та повага, вчиться спілкуватися, обмінюватися досвідом та думками.

Протягом усього життя сім’я залишається для людини найміцнішою фортецею, де можна знайти захист та підтримку.

Бажаємо миру та злагоди всім сім’ям!

 

Щороку, в кожен третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки — всеукраїнське свято, покликане зберегти та популяризувати традиції носіння національного одягу в повсякденному житті. Цього дня українців закликають доповнити звичний гардероб вишиванкою або будь-яким елементом традиційного костюму.

Ідея запровадження Дня вишиванки виникла у 2006 році у студентському середовищі — вихованка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала всій університетській спільноті на один день змінити звичний одяг на вишиванку та влаштувати тематичні заходи. Згодом подібні акції почали проходити також в інших регіонах України та світу. Наразі до святкування Дня вишиванки долучилися понад 60 країн світу. Свято супроводжується маршами, ярмарками, мистецькими та просвітницькими акціями, що покликані познайомити з традиціями вишивки та українського національного костюму.

Слід відзначити, що історія вишивки на теренах України налічує не одну тисячу років, тому кожна область має власні традиції у використанні орнаментів, технік, кольорів, розташуванні вишитих елементів. Найдавнішою вважається вишивка білим по білому. Найбільш впізнаваною є борщівська вишиванка з Тернопільської області, в якій переважає використання чорного кольору.

Здавна вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті, виступає символом краси та міцного здоров’я, щасливої долі.

Одягайте вишиванку та пам’ятайте культурні традиції власного народу!

 

18 травня 2017р. традиційно відзначався Міжнародний день музеїв, який встановлено 1977 року за ініціативою Міжнародної ради музеїв. Щороку його відзначають у 150 країнах світу.

Музеї є носіями відповідальної місії — збереження та популяризації історичного минулого, унікальних реліквій та надбань, що несуть у собі духовну і культурну спадщину.

 

 

Тут ви можете ознайомитись з музеями Львова:

http://lviv-online.com/ua/places/museum/

https://uk.wikipedia.org/wiki/Музеї_Львова

 

18 травня 2017 р.

в актовому залі

Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка

відбулося

засідання Вченої ради ФМІ НАН України,

присвячене Фестивалю науки

 

Було заслухано дві доповіді, виступи з доповненями і запитаннями:

 

1. Д.т.н., професор, чл.-кор. НАНУ, гол. н. с. відділу №15 “Високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у газових і рідкометалевих середовищах” Федірко Віктор Миколайович виступив із доповіддю “Г.Г. Максимович – засновник наукової школи „Високотемпературна міцність конструкційних матеріалів у газових та рідкометалевих середовищах””.

 

 

 

Максимо́вич Гео́ргій Григо́рович (26 квітня 1922р., с. Горостита, Люблінське воєводство, повіт Володава — † 4 березня 2007р.) український вчений в царині фізико-хімічної механіки матеріалів,  в галузі матеріалознавства та міцності матеріалів, з 1978р. член-кореспондент НАН України, 1979р. лауреат премії ім. Є.О. Патона, заслужений діяч науки і техніки України. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора та медалями. 

У 1951 р. закінчив механічний факультет Львівського політехнічного інституту і відтоді пов'язав свою наукову долю з Фізико-механічним інститутом НАН України (до  1964 р. — Інститут машинознавства та автоматики АН УРСР). Тут він пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до завідувача відділу, заступника директора інституту з науково-дослідної роботи, радника дирекції установи.

У 1954 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 1970 р. — докторську на тему «Дослідження стабільності деяких фізико-механічних властивостей металів і сплавів».

З 1958р. по 1988р. працює заступником директора з наукової роботи ФМІ НАН України, зав. відділу високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у рідинних та газових середовищах.

1988—2000 рр.— радник дирекції.

2000—2001рр. — гол. н. с.

2001—2007рр. — ст. н. с.

Г.Г. Максимович здійснив фундаментальні дослідження структури і фізико-механічних властивостей конструкційних матеріалів під впливом різних видів і рівнів навантаження, температури при одночасній дії робочих середовищ. Вивчив поведінку тугоплавких конструкційних матеріалів і сплавів на їх основі в умовах кімнатної і підвищених температур у вакуумі, інертних газових та робочих агресивних середовищах, зокрема у розплавах лужних металів, а також визначив оптимальні способи термічної обробки високоміцних корозійностійких сталей.

Значний вклад вніс Георгій Григорович у розв'язання проблем застосування конструкційних композиційних матеріалів, армованих дискретними і неперервними волокнами та сітками, а також використання металічних покриттів як засобу захисту деталей машин та елементів конструкцій від корозії і корозійно-механічного руйнування.

Уся діяльність вченого була пов'язана з дослідженням закономірностей і механізмів інтенсифікації та локалізації процесу деформування твердого тіла під впливом зовнішнього активного робочого середовища в умовах підвищених температур, з визначенням взаємодії деформованих матеріалів з цими середовищами, вивченням технологічних аспектів керування фізико-механічними властивостями металів і сплавів.

Г.Г. Максимович багато зробив для становлення і формування колективу Фізико-механічного інституту, створення ряду оригінальних наукових лабораторій, у створенні і побудові спортивно-оздоровчого табору “Світязь” при Шацькій експериментальній базі та будівництві на схилі гори Кремінь у смт Славсько у Карпатах Будинку творчості “Опір”, монтажу гірськолижного витягу (довжина 1200 метрів).

Під його керівництвом здійснювалась підготовка наукових кадрів: захищено 30 кандидатських і докторських дисертацій. Перу вченого належить понад 400 праць, у тому числі 10 монографій. Він — автор 35 винаходів.

Чимало сил та енергії Г.Г. Максимович віддав науково-організаційній роботі. Зокрема, він був заступником голови Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, протягом багатьох років очолював Львівську обласну раду Спілки наукових та інженерних об'єднань України.

Обирався почесним членом науково-технічних товариств машинобудівників СРСР, почесним членом Екзекутиви Світової федерації українських інженерних товариств.

27 квітня 2017р. з нагоди 95-ліття від дня народження Максимовича Г.Г. у ФМІ НАН України відбувся Науковий семінар.

Про Георгія Григоровича згадали теплими словами і світлою пам’яттю ті, хто його знав і працював з ним.

 

2. Д.т.н., професор, зав. відділу №16 “Корозійного розтріскування металів” 

 

Хома Мирослав Степанович  

виступив з доповіддю

“Руйнування сталей у сірководневих середовищах”,

яка буде слухатись на засіданні Президії НАН України.

 

 

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
 
У рамках співробітництва Україна НАТО
за програмою“Наука заради миру та безпеки” (Проект 5055)
 
23–26 травня 2017 року
у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України
буде прочитано курс лекцій на тему
«Експериментальні та числові методи для оцінки руйнування і
конструктивної міцності на повітрі та у водневовмісних середовищах». 
Лектор – проф. Хесус Торібіо,
керівник дослідницької групи з руйнування і конструктивної міцності
університету Саламанки, Іспанія, почесний член Європейського товариства з цілісності конструкцій (ESIS). 
 
 
Програма «Наука заради миру та безпеки» (НМБ) є інструментом політики, спрямованої на поглиблення співпраці та діалогу з усіма партнерами на основі наукових досліджень та інновацій цивільного характеру, з метою сприяння досягненню ключових цілей Альянсу та розв’язання питань, що належать до пріоритетних галузей діалогу та співробітництва, визначених у новій політиці партнерства. 
 
Пріоритети наукових досліджень пов’язані зі стратегічними завданнями НАТО і зосереджуються на проектах, що безпосередньо спрямовані на підтримку операцій НАТО, а також на тих, що сприяють захисту від тероризму та вирішенню питань щодо інших загроз безпеці.
 
Дані проекти включають заходи, спрямовані:
на виявлення вибухових речовин та пристроїв;
фізичний захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних (ХБРЯ) речовин;
забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій;
кібер-захист та екологічної безпеки.
    
Започаткована у 1950-х роках як Наукова програма НАТО, Програма НМБ пропонує гранти на виконання проектів співпраці, проведення практичних семінарів та заходів підготовки, в яких беруть участь науковці з країн-членів та країн-партнерів НАТО.
    
Зауважимо, що група науковців під керівництвом завідувача відділу діагностики корозійно-водневої деградації матеріалів (№3) Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка д.т.н., проф. Г. М. Никифорчина є співвиконавцем дослідницького багаторічного проекту “Розроблення новітніх методів для запобігання руйнувань трубопроводів задля безпеки” (Development of novel methods for the prevention of pipeline failures with security implications; NUKR.SFPP 985055) за фінансової підтримки Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки”.
 
Учасники проекту:
Політехнічний університет Мілану (м. Мілан, Італія);
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України (м. Львів, Україна).
 
Кінцеві користувачі:
Акціонерне товариство “Венеційські технології” (м. Порто Маргера, Венеція, Італія);
Eni S.P.A. (м. Мілан, Італія);
Публічне акціонерне товариство “УКРТРАНСГАЗ” (м. Київ, Україна). 
       
Співкерівник проекту від Італії: проф. Г. Болзон. 
         Співкерівник проекту від України: проф. Г.М. Никифорчин.
 
Запропонований професором Хесусом Торібіо курс лекцій охоплює теоретичні і прикладні аспекти механіки руйнування конструкційних сталей, зокрема, арматурних прутків з перлітної сталі, зміцнених холодним волочінням, елементів ядерних реакторів та вітрових турбін.
 
Запрошуємо науковців та спеціалістів у галузях механіки руйнування, матеріалознавства, будівельних спеціальностей, та усіх зацікавлених.
 
Програму лекцій подаємо нижче
 
Вівторок, 23 травня
9:00 – 10:00      Мікроструктура та механічні властивості перлітних сталей після поетапного холодного волочіння (ХВ)
10:00 – 11:00    Кільцеві скольні напруження, що провокують відхилення траєкторії поширення тріщини у перлітних ХВ сталях
11:30 – 12:30    Вплив мікроструктурної анізотропії на воднем ініційоване руйнування зразків з концентратором напружень із перлітної сталі після поетапного ХВ
14:30 –15:30     Мікромеханіка спричиненої воднем мікропошкодженості у перлітній сталі після поетапного холодного волочіння
 
Середа, 24 травня
9:00 – 10:00      Траєкторії поширення тріщини у перлітній ХВ сталі під час втоми та руйнування.
10:00 – 11:00    Анізотропна поведінка за втоми прутків з перлітної сталі після поетапного ХВ
11:30 – 12:30    Анізотропна поведінка за руйнування прутків з перлітної сталі після поетапного ХВ
14:30 –15:30     Розтріскування під впливом середовища та водневе окрихчення у перлітних ХВ сталях
 
Четвер, 25 травня
9:00 – 10:00      Роль закриття у втомному рості тріщини
10:00 – 11:00    Схильність до водневого окрихчення стальних прутків: роль параметрів ХВ
11:30 – 12:30    Розтріскування під впливом водню за умови домінування K
14:30 –15:30     Підходи механіки суцільних середовищ у моделюванні дифузії водню за впливу пасткування у металах та сплавах
 
П’ятниця, 26 травня
9:00 – 10:00      Кількісне визначення мікропошкодженості, спричиненої воднем, в аустенітній нержавній сталі 316L.
10:00 – 11:00    Водневе окрихчення посудин високого тиску в ядерному реакторі – роль термообробки складових матеріалів.
11:30 – 12:30    Посилена воднем контактна втома в підшипниках вітрових турбін.
 
Dear colleagues,
In the framework of the NATO Science for Peace and Security Program (Project G 5055), a lecture course “Experimental and numerical methods related to fracture and structural integrity in air and hydrogen environments” will be presented by Prof. Dr. Jesus Toribio, ESIS Fellow, Head of the Fracture and structural integrity research group, University of Salamanca, Spain, on May 23–26, 2017.
 

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... Вперед >>

Powered by CuteNews