ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
27-29 вересня 2017 року у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України Рада молодих науковців і спеціалістів ФМІ НАН України проводитиме ювілейну XXV відкриту науково-технічну конференцію молодих науковців і спеціалістів КМН-2017.
Метою конференції є підтримка молодих науковців і спеціалістів з наукових установ і вищих навчальних закладів України для підвищення їх наукового рівня, а також обмін ідеями та підходами, апробація нових наукових результатів, набуття досвіду публічного викладу та захисту основних положень роботи.
27 вересня 2017 року відбудеться пленарне засідання конференції, на якому будуть представлені лекції провідних учених установи, а саме: члена – кореспондента НАН України Олександра Андрейківа, професора Григорія Никифорчина, доктора наук Івана Зіня та заступника директора інституту з наукової роботи Дмитра Досина.
У рамках конференції заплановано наступні тематичні секції:
механіка руйнування та міцність матеріалів;
захист матеріалів від корозії;
сучасні проблеми матеріалознавства;
інформаційні та діагностичні системи.
Кращі доповіді учасників будуть відзначені преміями і їх авторам буде запропоновано підготувати статті до публікації в журналі «Фізико-хімічна механіка матеріалів» (англ. «Materials Science», імпакт-фактор 0,187) чи у збірнику «Відбір і обробка інформації».
Цьогорічна конференція буде проведена за сприяння Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, профкому ФМІ НАН України, корпорації «Енергоресурс-інвест», ДП «Техно-Ресурс», компанії «ЕЛЕКТРО», ДП «Газотермік», ДП «Львівантикор».
З детальною програмою конференції можна ознайомитись на сторінці http://www.ipm.lviv.ua/ysc2017/
Будемо раді зустрічі та знайомству на нашій конференції КМН – 2017.
 
Голова оргкомітету КМН – 2017,
голова РМНС ФМІ НАН України
Людмила Франкевич

Для запуску Нацфонду досліджень, що фінансуватиме науковців через гранти, та виконання міжнародних зобов’язань у сфері науки, зокрема перед НАТО, у проект бюджету на 2018 рік потрібно закласти додаткові кошти. Про це йшлося під час засідання Комітету ВРУ з питань науки і освіти, 20 вересня 2017 року.

«Ми сподіваємося на підтримку депутатів, щоб додатково закласти у проект бюджету на 2018 рік гроші, потрібні для виконання наших міжнародних зобов’язань. Так, за програмою НАТО «Наука заради миру і безпеки» необхідні додаткові кошти на 39 проектів з фінансуванням по 140 тис гривень на рік.

Програма «Наука заради миру та безпеки» (НМБ) є інструментом політики, спрямованої на поглиблення співпраці та діалогу з усіма партнерами на основі наукових досліджень та інновацій цивільного характеру.

Започаткована у 1950-х роках як Наукова програма НАТО, Програма НМБ пропонує гранти на виконання проектів співпраці, проведення практичних семінарів та заходів підготовки, в яких беруть участь науковці з країн-членів та країн-партнерів НАТО.

 

У рамках співробітництва Україна – НАТО за програмою “Наука заради миру та безпеки” (Проект G 5055) 23–26 травня 2017 року у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України був прочитаний курс лекцій на тему «Експериментальні та числові методи для оцінки руйнування і конструктивної міцності на повітрі та у водневовмісних середовищах» професором Хесусом Торібіо, керівником дослідницької групи з руйнування і конструктивної міцності університету Саламанки, Іспанія, почесним членом Європейського товариства з цілісності конструкцій (ESIS).

Зауважимо, що група науковців під керівництвом завідувача відділу діагностики корозійно-водневої деградації матеріалів (№3) Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка д.т.н., проф. Г. М. Никифорчина є співвиконавцем дослідницького багаторічного проекту “Розроблення новітніх методів для запобігання руйнувань трубопроводів задля безпеки” (Development of novel methods for the prevention of pipeline failures with security implications; NUKR.SFPP 985055) за фінансової підтримки Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки”.

Учасники проекту:

  • Політехнічний університет Мілану (м. Мілан, Італія);
  • Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України (м. Львів, Україна).

 

Під час засідання Комітету ВРУ з питань науки і освіти, 20 вересня 2017 року, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич говорила про двосторонні домовленості з Ізраїлем, Південною Кореєю, Японією та іншими країнам щодо спільної наукової діяльності, які потребують додаткового фінансування на суму близько 6млн гривень.

Окреме питання, що обговорювалося на Комітеті, – запуск Національного фонду досліджень та імплементація Закону «Про наукову та науково-технічну діяльність».

Зокрема, для запуску Нацфонду в середині 2018 року потрібно закласти у проект бюджету ще 80млн гривень. Національний фонд досліджень має стати рушієм реформ: основною його функцією буде грантова підтримка наукових досліджень і розробок як для окремих вчених, так і для колективів та інституцій.

Цього року планується затвердити положення про Нацфонд, сформувати його Наукову раду, Дирекцію та обрати керівництво. Сукупно це дозволить започаткувати роботу фонду та визначити стратегічні пріоритети його діяльності.

Нагадуємо, що 9 серпня 2017 року Кабмін затвердив склад Нацради з питань розвитку науки і технологій, що матиме ключовий вплив на формування політики у сфері науки в Україні:

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/08/09/kabmin-zatverdiv-sklad-naczradi-z-pitan-rozvitku-nauki-i-texnologij,-shho-matime-klyuchovij-vpl/ .

Нацрада також відповідальна за запуск Національного фонду досліджень.

24 серпня 2017 року, з нагоди святкування Дня незалежності України, на алеї перед центральним корпусом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича вперше в нашій державі відбувся масштабний науково-соціальний форум «Інноваційний пікнік – 2017», проведення якого було зумовлено необхідністю розширення контактів між науковими організаціями й бізнесом та створення єдиного майданчика для обговорення вченими й підприємцями ринкового попиту на розробки і можливостей для співпраці.

Слід зауважити, що пікнік увійшов до переліку офіційних заходів із нагоди відзначення Дня незалежності України в 2017 році й отримав широке висвітлення у місцевих ЗМІ. Символом пікніка став запуск дрона як уособлення інновацій.

Головним організатором форуму «Інноваційний пікнік – 2017» виступив відділ міжнародної наукової та інноваційної діяльності, трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності Інституту фізики НАН України (як координатор консорціуму «EEN-Ukraine») у співпраці з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Консорціум «EEN-Ukraine» створено в рамках програми Competiveness of Small and Medium Enterprises (COSME) – європейської програми підтримки малого та середнього бізнесу на шляху міжнародної співпраці та створення інновацій. На відміну від Рамкової програми ЄС «Horizon 2020» програма COSME не підтримує фундаментальних досліджень, а спрямована на зближення бізнесу й науки, розбудову інноваційної інфраструктури, навчання створенню стартапів і започаткуванню бізнесу, виходу на міжнародні ринки, поглиблення міжнародної співпраці та стимулювання представників малого й середнього бізнесу до обрання саме інноваційного шляху розвитку. До складу консорціуму «EEN-Ukraine» входять Міністерство закордонних справ України (Представництво України при Європейському Союзі), Інститут фізики НАН України, Торгово-промислова палата України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Громадська організація «Споживач» (бізнес-асоціація з головним офісом у м. Дніпро) та Нова Міжнародна Корпорація (високотехнологічна українська компанія).

 

Ліворуч на світлинах - координатор консорціуму «EEN-Ukraine», завідувач відділу міжнародної наукової та інноваційної діяльності, трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності Інституту фізики НАН України кандидат фізико-математичних наук Олена Фесенко із сенсорним роботом Willy.

 

В «Інноваційному пікніку – 2017» взяли участь провідні науковці та спеціалісти з різних країн світу, представники малого й середнього бізнесу, стартапів і інноваційних компаній та всі охочі. У рамках форуму працювала секція, в якій було представлено компанії для раннього розвитку й навчання молоді IT-технологіям, роботехніці та електроніці, а також тривали шоу «Цікава наука» і «Загадкові експерименти».

Метою пікніка були популяризація й публічне представлення інноваційних розробок для найрізноманітніших сфер життя, заохочення молоді та широкої громадськості до саморозвитку і розкриття власного потенціалу, підвищення статусу науки й освіти в суспільстві. Завдяки консорціуму «EEN-Україна» десятки компаній і установ отримали безкоштовну можливість презентувати суспільству на цьому форумі свою діяльність, обмінюючись водночас контактами з представниками інших інноваційних компаній і науковцями.

Під час пікніка вчені й інноватори демонстрували свої розробки у галузях робототехніки, систем опалення, ощадних і мініатюрних джерел живлення та за суміжними напрямами. Учасники заходу мали нагоду переглянути відео- й інші матеріали про інновації в Україні, шляхи та перспективи їхнього подальшого розвитку, а також долучитися до дискусій та обміну ідеями й досвідом.

Наприклад, компанія «Globerry» (Expanding borders) представила три проекти – «Globerry», «Назвичас» і «Braille-device». Відвідувачів особливо вразив годинник, який показує час за допомогою слів і проговорює його й може підключатися до соціальних мереж, а також інтерактивно генерує повідомлення. Крім того, молоді розробники продемонстрували функціонування пристроїв для вивчення шрифту Брайля і мобільний додаток із аудіоекскурсіями визначними й цікавими місцями. Національний контактний пункт «Нанотехнології, сучасні матеріали та передові промислові виробництва» надавав консультації щодо програми «Horizon 2020», а представники консорціуму «EEN-Ukraine» інформували власників малого й середнього бізнесу про можливості участі у програмі COSME. Центр робототехніки «Boteon» представив 3D-принтинг, маніпулятори і роботів. До речі, відвідувачі пікніка могли взяти участь у баталіях роботів і «поспілкуватися» із сенсорним роботом Willy, котрий реагує на рухи. Міжнародна школа інноваційної освіти «Rainbow» демонструвала яскраві приклади впливу інновацій на навчальний і освітній процеси. Новітні технології в системах опалення й ізоляції презентувалися двома проектами – «CARBON-4» та «Європластик».

Представники науково-дослідної лабораторії хімічних джерел струму Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро) привезли на форум ощадні й мініатюрні джерела живлення. У статусі міжнародного учасника до події долучився Інститут загальної та неорганічної хімії НАН Білорусі, що презентував свої найактуальніші напрями досліджень. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проводили захопливі досліди від Мобільної лабораторії «МобіЛаб», які не залишили байдужими ані дорослих, ані дітей, а обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді експонував низку роботів, зокрема роботів-офіціантів, котрі виконували замовлення найменших гостей пікніка, здійснюючи доставку іграшкового меню.

За підсумками форуму «Інноваційний пікнік – 2017» його учасники отримали можливість розмістити профайли з інформацією про свою компанію, послуги й інноваційну продукцію на порталі EEN (Enterprise Europe Network).

Нині наука в Україні гостро потребує підтримки та тісної співпраці з представниками малого й середнього бізнесу та виробничої сфери, тому проведення заходів на зразок серпневого пікніка в Чернівцях є стартовим інфраструктурним елементом для налагодження контактів і розширення та поглиблення міжнародної співпраці, – переконані організатори.

«Інноваційний пікнік – 2018» має відбутися наступного року – в межах міжнародної конференції НАНО–2018.

 

Сайт консорціуму «EEN-Ukraine»:

http://www.iop.kiev.ua/~een/ .

Cайт конференції НАНО–2017:

http://www.iop.kiev.ua/~nano2017/

 

За інформацією Інституту фізики НАН України

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 Вперед >>

Powered by CuteNews