ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

 

21 вересня 2017 року в Києві

вже водинадцяте відбулося

Свято українського словника, яке провів

Український мовно-інформаційний фонд НАН України спільно зі

Словниковою комісією Міністерства освіти і науки України

та книгарнею «Словники України».

 

Захід був покликаний популяризувати українську книгу, насамперед словники – як фундамент для поглибленого вивчення й використання мови як концентроване джерело знань. Адже серед книжкового надбання кожної цивілізованої нації словники посідають особливе місце – вони є свідченням духовного потенціалу народу, рівня розвитку його культури.

 

У програмі заходу була  презентація словникових видань Національної академії наук України.

Участь у Святі взяли науковці, діячі літератури і культури, видавці, освітяни, студенти, представники іноземних установ і посольств в Україні.

Для присутніх за адресою: м. Київ, Львівська площа, 1 (біля спеціалізованої книгарні «Словники України») грав Національний президентський оркестр, виступали митці, аматори художньої самодіяльності, дитячі колективи.

 

13–16 вересня 2017 року

відділ української мови Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України

та Мовознавча комісія Наукового товариства імені Шевченка провели

міжнародну наукову конференцію

«Книжки про слова. Історична та діалектна лексикографія»,

в якій взяли участь понад 40 науковців з України, Польщі, Угорщини та Хорватії.

 

Тему й формат цього заходу було обрано невипадково, оскільки в цей час у Львові тривав 24-й Форум видавців. Крім того, саме у книзі, зокрема у словнику, закарбовано не лише багатство мови, а й її різноманітність, багатовимірність і складність.

Цьогорічна наукова зустріч продовжила давню традицію: в рамках наукового семінару «Актуальні проблеми діалектології» на вже шістнадцяте своє засідання зібралися діалектологи, а мовознавці, які досліджують писемні пам’ятки, зустрілися під час п’ятого засідання Тимченківських наукових читань.

В ході конференції обговорювалися принципи укладання й побудови словників, інтерпретація слова в словниках у діалектному просторі (слід зауважити, що мовознавці, які долучилися до конференції, репрезентували весь українськомовний континуум – від Львова до Старобільська) та в історичному контексті, що уможливить простеження розвитку українського слова впродовж століть.

Робочі дні конференції (14–15 вересня 2017 року) присвячувалися пленарним засіданням, під час яких із фундаментальними доповідями виступили як вітчизняні, так і зарубіжні дослідники.

Обрамленням конференції стали екскурсії «Етногалерея Роксоляни Шимчук» та «Мапа літературного Львова» (із Данилом Ільницьким).

 

 

14 вересня 2017 року

за результатами конкурсу «Книга року»,

що відбувся в межах 24-му Форуму видавців у Львові,

перемогу в номінації «Історія»

здобув збірник «Українські жінки у горнилі модернізації»

(Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017)

під редакцією ст.н.співр. відділу соціальної антропології Інституту народознавства (ІН) НАН України кандидата історичних наук Оксани Кісь,

яка є також авторкою трьох розділів книги.

 

 

Книгу було підготовлено з ініціативи Української асоціації дослідниць жіночої історії (УАДЖІ) та рекомендовано до друку Вченою радою ІН НАН України в січні 2017 року. Ознайомитися зі змістом книги можна на сайті УАДЖІ :

http://www.womenhistory.org.ua/index.php/novi-vydannya/139-book-ukr-women-modernization .

Збірник є науково-популярним виданням, адресованим широкому колу читачів. Співавторки книги – фахові історикині, членки УАДЖІ (http://www.womenhistory.org.ua/index.php/chleni ), спираючись на власні наукові дослідження, доступно та всебічно розкривають гендерні особливості життя й діяльності жінок у контексті стрімких модернізаційних процесів та масштабних історичних катаклізмів першої половини ХХ ст., під впливом яких і занурившись у які українки стали такими, якими є тепер. Книга запрошує замислитися над тим, що означало «бути жінкою» в часи двох світових воєн, емансипації, революцій, Голодомору, радянської влади, окупації, політичних репресій.

 

Під час 24-го Форуму видавців, що тривав у Львові з 13 по 17 вересня 2017 року, вчені Інституту народознавства (ІН) НАН України представили ще дві свої нові наукові праці.

 

14 вересня 2017 року в актовій залі ІН НАН України провідний науковий співробітник відділу етнології сучасності цієї установи доктор філологічних наук, професор Роман Кирчів представив свою нову працю «Історія української фольклористики» (Львів: Інститут народознавства НАН України, 2017).

Презентована книга є першим томом серії та охоплює аналіз фольклористично-етнографічних українських студій до середини ХІХ ст. – добу преромантизму й романтизму. Досліджується початковий етап становлення та розвитку української науки про усну народну творчість, пов’язаний зі змінами в суспільному мисленні, літературі, мистецтві, науковій гуманітаристиці останніх десятиліть XVІІІ – першої половини ХІХ ст. і часом визрівання його передумов. У виданні подаються відомості про донаукові зацікавлення українським фольклором, на широкому джерельному матеріалі висвітлюється розгортання науково-фольклористичного руху в різних частинах поневоленої України, задіяні в ньому постаті, головні його осередки – харківський, львівський, київський та їхній доробок у збиранні, виданні й дослідженні усної народної словесності.

15 вересня 2017 року в межах 24-го Форуму видавців у Львові відбулася презентація нової монографії старшого наукового співробітника відділу соціальної антропології ІН НАН України кандидата історичних наук Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти» (Львів: Інститут народознавства НАН України, 2017).

Ця книга є першим історико-антропологічним дослідженням повсякденного життя українок – політв’язнів ГУЛАГу. Авторка застосовує феміністський підхід до вивчення жіночого минулого, аналізує особисті спогади колишніх невільниць та офіційні документи, докладно висвітлюючи різні сторони табірного повсякдення українських жінок. У книзі приділено увагу таким аспектам, як національне питання, релігійні практики, жіноча творчість, прояви людяності і жіночності, жіноча взаємодопомога, жіноче тіло і сексуальність, проблема материнства за ґратами. Книга розкриває малопомітні, проте ефективні жіночі способи пристосування, виживання та протидії руйнівному впливові режиму на в’язнів, що допомагали невільницям зберігати основні соціальні ідентичності, залишаючись людьми, жінками, українками. Видання призначене для дослідників і дослідниць, які працюють у галузі історії України, жіночої історії, історичної антропології, історії тоталітаризму, історії повсякдення, а також правозахисників та активісток жіночих громадських організацій і всіх, хто цікавиться минулим українського жіноцтва і ґендерними студіями.

Книгу видано за підтримки Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні

(http://www.fulbright.org.ua/ )  та Представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні

(https://ua.boell.org/uk ).

Ознайомитися зі змістом праці можна на сайті Української асоціації дослідниць жіночої історії

(http://www.womenhistory.org.ua/index.php/novi-vydannya/144-kis-ukrainian-women-in-the-gulag-book ).

 

 

За інформацією Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

У Львові розпочався

83-ій Міжнародний Конгрес PEN-клубу.

Така подія проводиться вперше в Україні, і саме у Львові.

Тема цьогорічного Конгресу – «Відстоювання правди у добу пропаганди».

У межах Конгресу з 18 до 24 вересня 2017р. в місті відбуватимуться не лише закриті засідання, а й багато цікавих акцій, до яких можуть долучитись усі охочі.

Нагадаємо, 18 листопада 2016 року віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, який об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, Андрій Курков та міський голова Львова Андрій Садовий підписали меморандум про проведення 83-го міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові у вересні 2017 року.

Минулорічний конгрес ПЕН-клубу відбувався в Іспанії. На конґресі Міжнародного ПЕН у Ґалісії українці добились офіційного рішення проводити наступний конґрес в Україні. Конгрес ПЕН-клубу є хорошою можливістю для України, тому що після Революції Гідності українці викликають інтерес у серйозних письменників світової літератури та близько двадцяти претендентів на Нобелівську премію.

Микола Рябчук (голова українського PEN-клубу ) зазначає, що проведення конгресу – виклик для організаторів, тобто для українського ПЕН-клубу, для міста Львова і, взагалі, для держави Україна (якщо політична та бізнесова еліта зрозуміє важливість заходу в категоріях національного інтересу). На конгрес зазвичай приїжджає близько двохсот делегатів і гостей з усіх країн світу.

PEN створювався майже сто років тому як організація не лише літературна, а й правозахисна. Саме правозахисна діяльність стала для ПЕН найсуттєвішою: захист свободи слова, допомога репресованим письменникам, протидія мові ненависті та всім формам дискримінації. Упродовж останніх десятиліть ПЕН приділяє також увагу правам меншин та захисту міноритарних мов, популяризації «малих» літератур, літературній освіті – пропаганді красного письменства серед ширших читацьких кіл, серед молоді.

Згодом проведення Міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові 18-24 вересня 2017 року обговорили під час офіційного візиту до Львова Виконавчого директора Міжнародного ПЕН-клубу у Лондоні Карлеса Торнера 19 квітня 2017р.

«Інтернаціональний ПЕН-клуб дуже задоволений тим, що наш конгрес пройде у Львові. Останні роки ми уважно стежимо за діяльністю львівських письменників, які є членами українського ПЕН-клубу. Ми знаємо, як важко ваша країна переживає останні роки через агресію Росії, тому дуже важливо, що у нас у конгресі є голос українських письменників. Коли Інтернаціональний ПЕН-клуб отримав запрошення провести свій конгрес в Україні, усі його учасники добре зустріли таку пропозицію.

Після того як рішення про проведення конгресу ПЕН-клубу у Львові – місті, яке увійшло до спадщини ЮНЕСКО, яке має статус «Місто літератури» - було остаточно ухвалено, ми маємо змогу зустрітись з організаційною командою і я дуже приємно вражений, адже цей конгрес дуже багато означає як для Інтернаціонального ПЕН-клубу, так і для Львова», - додав Карлес Торнер, Виконавчий директор Міжнародного ПЕН-клуб у Лондоні.

 

Офіційна церемонія відкриття PEN-конгресу відбулась в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка 18 вересня 2017р.

Ведучими церемонії були Андрій Курков та Ольга Муха.

До усіх присутніх з вітальними виступами звернулись Дженніфер Клемент, Президент ПЕН Інтернешнл, Микола Рябчук, Президент Українського ПЕН, Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Джорджа Сороса та Володимир Мельник, ректор ЛНУ ім. І. Франка.

Потім прозвучала музична програма від гурту «Rockoko».

Також відбулась лекція Філіпа Сендса «Східно-Західна вулиця: особисті історії. Про життя і про право».

Як зазначив під час урочистого відкриття у Львівському національному університеті імені Івана Франка міський голова Львова Андрія Садовий, для міста велика честь приймати найпрестижнішу у світі літературну організацію PEN-Клуб.

«Я гордий за те, що ми проводимо цей захід у Львові. Це дуже велика підтримка. Ви особливі люди. Ви маєте талант і особливий дар доносити правду до людей. Дуже часто ми вважаємо себе особливими і ми думаємо, що ми унікальні. Насправді, всі ми боремося з рабством, з неправдою, але ви маєте дуже велику можливість робити людей кращими. У вас талант доносити правду і цей талант - унікальний. Я думаю, що цей Конгрес дасть щось нове для міста Львова, для України. Я не знаю що, це ніхто не знає. Але те, що ви є тут - це дуже круто для нас.

Я хочу побажати вам в цьому місті хороших людей, геніальних думок, я хочу бажати вам нових творів, щоб події відбувалися у Львові. Щоби ви донесли до усього світу інформацію про наш прекрасний Львів і про нашу прекрасну Україну», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Завдяки 83-му Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу Львів на декілька днів стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. В рамках 83-го Конгресу ПЕН заплановано чимало панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей. Львів відвідають літератори більше, ніж із 70 країн світу.

Сам конгрес проводиться у закритому форматі: письменники збиратимуться на закритих засіданнях, де обговорюватимуть важливі питання в галузі літератури. Але конгрес матиме і відкриту програму, у якій представлено літературні читання, де висвітлюватимуть різні національні культури.

Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН - нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу.

 

Публічна програма заходів:

https://www.facebook.com/notes/lviv-2017-pen-international-congress/публічна-літературна-програма-83-міжнародного-конгресу-pen-у-львові-україна-обст/672057499655655/

 

Довідка:

ПЕН-клуб (International PEN) є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року.

ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі (останній став першим президентом клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Веллс.

Його назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – «поети, драматурги, есеїсти, романісти».

Також до ПЕН-клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 членів із усього світу. ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ПЕН-клуб був створений з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в'язниці, а деколи і вбивають за їх погляди. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса.

Ця асоціація має центри більше, ніж в 100 країнах.

Український ПЕН-центр існує з 1989 року і був затвердженим Конгресом в Канаді, в Торонто.

На конгрес, який відбудеться з 18 по 22 вересня 2017р. у Львові, приїдуть більше 200 знаних, відомих письменників, видавців, перекладачів. Українська тематика на конгресі буде головною, включаючи в себе ситуацію з кримсько-татарськими письменниками, з культурою кримських татар і з культурами меншостей. Одна з цілей асоціації – це захист міноритарних літератур і культур.

Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник і науковець.

 

 

За матеріалами Львівської міської ради

З 18 вересня 2017 року

починаються чергові серії онлайн-семінарів (вебінарів),

що організуються компанією Clarivate Analytics.

 

22 наукові установи Національної академії наук України за підтримки Президії НАН України мають доступ до платформи Web of Science. Компанія Clarivate Analytics на регулярній основі проводить навчання науковців, бібліотекарів, студентів та аспірантів.

 

Із 18 вересня 2017 року розпочинаються чергові серії вебінарів, під час яких висвітлюватимуться:

  • питання пошуку й аналізу наукової літератури,
  • використання референс-менеджера EndNote,
  • створення, підтримки та використання авторського профілю ResearcherID і поєднаного профілю установ,
  • аналітичний інструмент для оцінювання наукової діяльності InCites тощо.

 

Особливу увагу варто звернути на нову серію вебінарів з основ академічного письма, що починається 22 вересня 2017 року.

 

Тривалість кожного вебінару – 1 година.

Робоча мова – російська.

Участь – безкоштовна.

Попередня реєстрація – обов’язкова.

Підключитися до мережі потрібно за 10 хвилин до початку вебінара.

 

З інструкцією та розкладом можна ознайомитися за посиланням:

http://info.clarivate.com/rcis_webinars_schedule?elqTrackId=e49858c922b94e07b8c3321a1f4331a2

 

Розклад онлайн-семінарів: Вересень 2017

Серія 1: Інформаційні інструменти для авторів наукових публікацій

Підбір актуальних джерел для написання наукової роботи (Web of Science)

Пошукові можливості платформи Web of Science. Пошук по базі даних Web of Science Core Collection. Робота з панеллю уточнення пошуку, робота зі списком результатів пошуку, повний запис публікації.

18 вересня, понеділок 10:00 (мск)

25 вересня, понеділок 7:00 (мск)

Оформлення статей по ГОСТу і вимогам міжнародних журналів (EndNote Online)

Створення власної бібліографічної бази даних. Експорт даних з Web of Science Core Collection. Додавання записів з різних джерел. Сортування записів, створення груп і управління доступом до них. Використання шаблонів оформлення бібліографії. Використання модуля Cite-While-You-Write для Microsoft Word і створення списку літератури безпосередньо при написанні тексту.

18 вересня, понеділок 12:00 (мск)

26 вересня, вівторок 7:00 (мск)

Створення персонального авторського профілю в Web of Science (ResearcherID)

Пошук по автору в базі даних Web of Science Core Collection. Створення звітів за цитуванням і інтерпретація індикаторів публікаційної активністі (середнє число цитувань на статтю, індекс Хірша і ін.). Можливості та переваги використання безкоштовного інструменту ResearcherID для створення і управління списком своїх публікацій.

18 вересня, понеділок 15:00 (мск)

25 вересня, понеділок 09:00 (мск)

Пошук і аналіз наукових журналів з імпакт-фактором (Journal Citation Reports)

Пошук і навігація по останньому випуску Journal Citation Reports. Сортування списків за різними критеріями і створення списку журналів з найбільшим впливом. Індикатори, які використовуються в JCR, їх розрахунок і інтерпретація. Пошук інформації за категоріями журналів.

20 вересня, середа 13:00 (мск)

26 вересня, вівторок 09:00 (мск)

 

Серія 2: Інформаційні інструменти для аналізу наукової діяльності

Ефективні техніки пошуку та аналізу інформації в Web of Science

Формулювання пошукових запитів за допомогою пошукових операторів. Пошук по пристатейним бібліографічним списками в Web of Science Core Collection. Можливості розширеного пошуку в Web of Science Core Collection. Регіональні індекси наукового цитування на платформі Web of Science.

21 вересня, четвер 10:00 (мск)

Створення та підтримка профілю організації в Web of Science

Пошук публікацій по організації в базі даних Web of Science Core Collection. Використання поля пошуку Address і оператора пошуку SAME. Використання розширеного пошуку Advanced search для пошуку по організації. Створення вивіреного профілю організації Organization Enhanced.

21 вересня, четвер 12:00 (мск)

Робота з міжнародною патентною інформацією (Derwent Innovation Index)

Пошукові можливості і робота з інформацією в найбільшій світовій патентній базі даних Derwent Innovation Index. Робота з патентними класифікаціями. Аналіз патентної інформації, виявлення найбільших компаній-патентовласників.

20 вересня, середа 15:00 (мск)

Професійна оцінка публікаційної активності (InCites)

Оглядовий семінар по аналітичному сервісу InCites 2.1, призначеному для порівняльного аналізу та оцінки наукової діяльності. Основні показники і користувацький інтерфейс InCites.

21 вересня, четвер 14:00 (мск)

 

Нова серія: Практичні рекомендації по публікації в міжнародних журналах

Як уникнути публікації в несумлінному журналі

Поняття хижацького (сміттєвого, несумлінного) журналу та його основні ознаки. Як перевірити, чи індексується журнал в Web of Science і чи є у нього імпакт-фактор? Як оцінити і підібрати видання для публікації? Приклади хижацьких розсилок: як перевірити, куди вам запропонували надіслати статтю.

22 вересня, п'ятниця 10:00 (мск)

Основні вимоги до публікацій в міжнародних журналах - ч. 1

Процес подання статті в міжнародний журнал. Технічні та змістовні аспекти, на які слід звернути увагу. Основні причини відмов у публікації. Допоміжні ресурси для авторів.

- Чи потрібно писати супровідний лист?

- Чого очікує від вас редактор журналу?

- Якого обсягу повинен бути абстракт статті?

- Чи варто посилати статтю відразу в кілька журналів?

- Чи потрібно вносити всі правки, на яких наполягають рецензенти?

22 вересня, п’ятниця 12:00 (мск)

Основні вимоги до публікацій в міжнародних журналах - ч. 2

Структура наукової статті. Практичні поради з написання основних розділів.

- Як писати на академічній англійській мові?

- На які розділи рецензенти звертають увагу в першу чергу?

- Як написати хороший заголовок?

- Чи потрібні насправді ключові слова?

- Скільки джерел повинно бути в списку літератури?

22 вересня, п’ятниця 14:00 (мск)

 

Слухачам, які долучилися до всіх вебінарів однієї серії, буде надіслано сертифікат учасника.

 

Російськомовний сайт:

http://wokinfo.com/russian

Тут є:

  • «Руководство по наукометрии»,
  • можна прослухати в YouTube вебінари російською мовою:

https://www.youtube.com/user/WOKtrainingsRussian/?elqTrackId=f431cbb8dca5450287ef0d4f20d83c49 ,

  • зарєєструватись на серію вебінарів на російській мові та ознайомитись з розкладом їх проведення:

http://info.clarivate.com/rcis_webinars_schedule?elqTrackId=e49858c922b94e07b8c3321a1f4331a2

 

Потрібну Вам інформацію шукайте також за адресами:

http://webofscience.com

http://my.endnote.com

http://wokinfo.com/russian

http://wokinfo.com

http://www.researcherid.com/

Iryna.Tykhonkova@Clarivate.com

 

P.S. Записи спеціалізованих вебінарів українською мовою розміщено на YouTube-каналі:

https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg

Анонси на   http://everum.org.ua/

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... Вперед >>

Powered by CuteNews