ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 





15 вересня 2017 року

в актовому залі головного корпусу ФМІ НАН України

відбулося засідання наукового семінару

“Корозія. Захист металів від корозії”,

на якому слухалась доповідь

пров. інж. відділу №11 “Фізико-хімічних методів протикорозійного захисту металів”

Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка

 

Ольги Петрівни Хлопик

 “ОСОБЛИВОСТІ ЗАХИСНОЇ ДІЇ ІНГІБІТОРІВ КОРОЗІЇ

НА СВІЖОУТВОРЕНІЙ ПОВЕРХНІ АЛЮМІНІЄВОГО СПЛАВУ”

(за матеріалами кандидатської дисертації)

 

 

Керівник семінару:  член-кор. НАН України, д.т.н., професор Похмурський В.І.

14 вересня 2017 р.

у головному корпусі ФМІ НАН України

відбулося

засідання Вченої ради інституту

 

На засіданні Вченої ради ФМІ НАН України були розглянуті такі питання:

1. Інформація про засідання Бюро відділення ФТПМ 12 вересня 2017 р.

Доп. З.Т. Назарчук

2. Про завдання щодо розширення позабюджетного фінансування наукових підрозділів інституту.

Доп. Д.Г. Досин

3. Про стан підготовки інституту до планової перевірки.

Доп. В.Р. Скальський

4. Інформація про премію ЛОДА.

Доп. З.Т. Назарчук

5. Графік семінарів за тематикою інституту

Доп. В.В. Корній

Найбільший книжковий і літературний захід Центрально-Східної Європи

З 13 до 17 вересня 2017р. у львівському Палаці Мистецтв та у понад 40 локаціях міста відбудеться 24-й «Форум видавців у Львові: точка творення». З 2016 року захід відбувається в межах програми «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».

З міського бюджету на цьогорічний 24 Форум видавців виділено 190 тис. грн.

Учасниками 24 Форуму видавців у Львові є понад 168 видавництв і 1122 особи, які беруть участь у 891 заході. Вони привезуть понад 100 тонн книжок. Програма поділена на 14 тематичних кластерів і 10 спецтем, до нас прибуде понад 70 іноземних авторів з 22 країн. На конкурс "Найкраща книжка Форуму" надійшло 453 книжки від 92 видавництв. Формула проведення конкурсу в цьому році змінена: засідання журі відбудуться у Харкові, Києві та Львові і на церемонії вручення премії ми переконаємося, чи об'єднають книжки Україну.

Президент Форуму видавців Олександра Коваль зазначила, що Форум відбувається з 1994 року і з кожним роком стає все кращим і кращим, постійно змінюється.

«Для Львова Форум видавців вже давно став візитівкою. Цього року вересень робить Львів літературною столицею тому, що у нашому місті активно розвиваються різні літературні об’єднання. Ми знаємо, що після Форуму відбудеться ще й ПЕН-Конгрес. Тобто це буде величезне сузір’я прикутої уваги до літератури. Є 14 різних кластерів, це все об’єднує різні спільноти, різні напрямки. Це дуже важливо для Львова, адже ми працюємо над новою стратегією міста і ключовим акцентом нашої стратегії є креативні люди, економіка, основою якої є культура й освіта. Там, де люди багато читають, де купують книжки, де є багато україномовних видань, багато цікавої перекладної літератури, народжуються нові й цікаві процеси. Мені приємно, що багато подій відбуваються у нових просторах, а нові простори дають нові емоції, дають змогу мати нові комунікації.

Львів двічі є містом ЮНЕСКО: архітектури і літератури. Власне, коли одна цеглинка складається до іншої, то це дає змогу брати нові виклики і завдяки Форуму ми маємо змогу ставити все вищі і вищі цілі», - зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Цьогорічною темою нашого Форуму є «Точка творення», ми створили велику комунікаційну платформу, яка готова забезпечити можливістю вступити в дискусію представників книго-видавничого бізнесу, літературного середовища. Усі дискусії будуть відбуватися у відкритому режимі, тому публіка може долучатися. Для людей ми приготували справді найцікавіше, що написали наші автори, і готові представити нові дискусійні проекти, які стануть причиною написання нових книг. Мова йде про 890 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, 14 тематичних кластерів і 10 спецпроектів, на яких буде обговорено всі теми нашого суспільного життя, починаючи від бізнесу й економіки, закінчуючи стилем життя», - зазначила програмний директор Форуму видавців Софія Челяк.

«Мені дуже приємно, що цього року є дуже якісний контакт з командою Форуму. Я сподіваюся, що всі відвідувачі це відчують. Нам важливо, щоб наше місто було чітко окреслене і на літературній мапі світу, і в площині культури. Львів має бути сильно візуалізованим і помітним, адже видавці і письменники – це культурні дипломати», - розповіла головний редактор і співзасновник «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.

«Ідея створення історичного майданчика як окремого кластеру виходила з того, щоб наповнити і збагатити саме поняття Форуму і допомогти читачам подолати спокусу асоціювати «форум» з «ярмарком». Адже ярмарок триває лише 4 дні, а форум триває постійно і він не обмежується ні десятиліттями, ні простором. Нам дуже важливо було створити власне такий простір, де видавець, читач і автор могли б зустрітися і спонукати читача шукати книжку. Цей рік ми зосередили на ідеї порівняння академічної та альтернативної історії, тобто це ті теми, які виходять із поточних інтересів суспільства», - зазначив директор Наукової бібліотеки університету імені Івана Франка Василь Кметь.

13-17 вересня 2017р. у львівському Палаці Мистецтв та у понад 40 локаціях міста, відбудеться 24-й «Форум видавців у Львові: точка творення».

За 4 дні можна буде відвідати близько 1000 культурних та освітніх заходів.

 

Офіційні заходи:

13 вересня. Офіційне відкриття 24 Форуму видавців у Львові і огляд експозиції  ТІЛЬКИ ДЛЯ ЗАПРОШЕНИХ. Палац Мистецтв.  Початок  о 13.00 год.

13 вересня. Урочисте відкриття 12 Львівського міжнародного літературного фестивалю. Вистава «Вавилон»  від театру «Дах» (в рамках проекту «Нова опера», режисер Влад Троїцький). Клуб Малевич. Початок о 19.00 год.

14 вересня. Церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму», Львівська національна Опера. Початок о 19.00 год.

 

Форум видавців у Львові – це:

24-ий Національний книжковий ярмарок

12-ий Міжнародний літературний фестиваль

23-ій Конкурс і церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму»

8-ий Всеукраїнський бібліотечний форум

6-а Благодійна акція  «Третій вік: задоволення від читання»

 

Програма Форуму видавців тут:

http://bookforum.ua/events/

 

10 вересня 2017р.

у Львові урочисто відкрили

Центр Митрополита Андрея Шептицького.

Розпочались урочисті заходи з благословення стіни вшанування найбільших жертводавців Кампанії розвитку УКУ (2010-2016) та Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святої Софії – Премудрості Божої, яку очолив Владика Борис (Ґудзяк). Опісля відбулось освячення цеглинок з іменами жертводавців у храмі Св. Софії-Премудрості Божої та чин освячення і відкриття Центру Митрополита Андрея Шептицького за участю головного фундатора Джеймса Темертея.

Як зазначив під час відкриття міський голова Львова Андрій Садовий, це унікальний проект, адже за роки незалежності України – це вперше відкривається нова, сучасна і велика бібліотека.

«26 років має українська незалежність. 25 років святкує Католицький університет. Через Католицький університет Бог промовляє до нас і дає нам особливий знак. Ми часто сумніваємось, маємо гріхи, ми такі, які ми є. Через Католицький університет Бог нам говорить: якщо ти маєш добру ідею, якщо ти маєш добрих людей, ти все зробиш, ти все збудуєш. Я ще під враженням виступу Владики Бориса, коли він вчора говорив і сьогодні, що те, що було неможливим, стало можливим. Завдяки великій Божій ласці і праці великої кількості людей.

В Україні є багато університетів, але цей особливий, бо він об’єднує весь світ і люди з цілого світу сьогодні тут присутні. Велика подяка меценатам. Ви не просто інвестуєте в УКУ, ви інвестуєте в себе, в майбутнє нашої держави, в майбутнє наших дітей. Велика подяка викладачам, які тут працюють, жертовно. Кожен з них знайшов у житті своє покликання і йде цією дорогою. Велика подяка студентам, які обрали УКУ. Ви могли обрати університети, які мають столітню історію, ви обрали університет, який має столітні перспективи. Це круто.

Я коли бачу нові будівлі, я закохуюсь. Я нещодавно згадав, коли до Львова приїхали одні добрі люди, які ніколи раніше тут не були, вони сказали прості слова – «які красиві люди жили у Львові 100-200 років тому, бо тільки красиві люди можуть будувати красиві будівлі». Мені приємно, що пройдуть роки і ми будемо милуватись пам’ятками архітектури цього століття. Велика подяка пану Бенішу і всій команді, яка для цього працювала. Кожен з нас з вами може в житті робити великі справи, може робити малі. Але головне, як говорила Мати Тереза, робити все з великою любов’ю. Тут, у цій спільноті, серед усіх нас є любов. Дякую усім вам», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що це місце стане справжньою платформою для нових ідей, які творитимуть новий Львів.

Відтак, міський голова Львова вручив «Золотий герб міста Львова» Стефану Бенішу, архітектору.

«У мене є багато таких Гербів. Я хочу, щоб багато у Львові було таких будинків», - додав Андрій Садовий.

Також мер міста подарував книгу ректору УКУ отцю Богдану Праху.

“Як вчора Блаженніший Святослав говорив: «Не один єпископ, не одне покоління молило Господа, щоб відродження прийшло в Україну, а найкращим відродженням є освіта і виховання». Саме Йосиф Сліпий просив Господа Бога про Католицький Університет.

Ми є свідками народження університету, а сьогодні - завершення будови Центру Митрополита Андрея Шептицького. Хочу подякувати архітекторові Бенішу, який з першого дня своїми рисунками дав такий зразок, який нам всім сподобався, Юліану Чаплінському та його команді, які цей проект і задум втілювали тут в життя. Найбільше подяки від нас усіх належить нашим будівничим, які будували завзято і дуже якісно. Хочу, щоб всі сьогодні відчували, що ми на прекрасному весіллі, де кожен кожному має за що подякувати і кожен кожному має перед Богом висловити велику вдячність за те, що ми можемо бути свідками такого прекрасного бенкету”, - зазначив отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

«Для університету спадщина Митрополита Андрея є дуже важливою і тому центральне місце зустрічі та майданчик для дискусій не лише університету, але й міста, як тепер часто кажуть hub, носитиме ім’я митрополита Андрея. Таким чином ми намагаємося зберегти пам'ять про Митрополита живою», - зазначив президент УКУ Владика Борис (Ґудзяк).

Владика Борис Ґудзяк вручив ключ від Центру головному жертводавцю - канадійському меценату Джеймсу (Костянтину) Темертею.

«Це дуже важливий день і дуже велика честь бути тут – на відкритті Центру Митрополита Андрея Шептицького. Співпраця архітекторів, і наша з вами співпраця дала цей результат», - сказав Джеймс Темертей, голова доброчинної Фундації Temerty (Канада), громадянин Канади українського походження.

“Архітектурні споруди – це ті визначальні артефакти, які залишає по собі людство. Архітектура визначає наш вимір, простір і час, вона оточує нас завжди. Тому архітектура є певним відображенням наших культурних здібностей та можливостей. Якщо нам вдасться досягти хоча б найменшого успіху у відображенні цієї ідеї, у витворенні цієї ідеї, у відтворенні культурних здібностей простору цього міста, людей і спільноти цього міста – я вже буду дуже вдячним. Хочу подякувати усім, хто допоміг нам втілити цю будівлю в реальність”, - зазначив Стефан Беніш, архітектор з Німеччини.

«Сьогодні ми чули багато мрій, ми говорили про те, як народжувалися мрії, команди і спільноти людей збудувати цей Центр, але важливо не тільки мати мрії і реалізовувати їх, але почути й мрії інших. Одним із завдань Центру Шептицького буде полягати в тому, щоб почути ваші мрії і реалізувати їх в просторі нашої будівлі. Однією з цих мрії стала виставка, присвячену Митрополитові Андрею Шептицькому, яку ми відкриваємо сьогодні у такому товаристві», - зазначив директор Центру Митрополита Андрея Шептицького Олег Яськів.

Після урочистого відкриття Центру, відкрили виставку, присвячену Митрополитові Андрею Шептицькому.

Також о 19.00 год відбувся святковий концерт у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

У сценічному дійстві брали участь такі відомі гурти, як: «Піккардійська терція», «Кому вниз», Сестри Тельнюк, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та інші. Автор текстів – Мар’яна Савка. Під час Академії перед глядачем постала уся історія Київської Церкви: від Хрещення Київської Русі до теперішніх днів, а кожен присутній зміг відчути себе причетним до тисячолітньої історії Церкви.

За словами режисера Сергія Проскурні, ця вистава значно відрізняється від постановки у 2012 році в Палаці «Україна» в Києві, коли сонети читали знамениті артисти.

«Тоді інсценізували приїзд паломників, прочан на освячення Патріаршого Собору, і сцена відбувалася на київському вокзалі. Тут же все відбувається у стінах УКУ за участю студентів, які відтворили єдність місця, часу і дії. Тут спрацьовує основний канон театру і драматургії. Їм не треба перевтілюватися, вони відкривають для себе історію Церкви через мистецтво. Пам’ятаю, як після вистави у 2012 році я зустрів Блаженнішого Любомира Гузара, який сказав мені приблизно таке: «Ви знаєте, Сергійчику, Церква не спроможна на такий глибокий катехизм, на який спроможне мистецтво, і то є щастя, що вам вдалося так коротко і так дохідливо говорити про нашу історію». Ще до свого відходу він побажав, щоб ми це показали і у Львові. Правда, тоді він ще не знав, що акторами будуть студенти...

 

Відтак, з 10 до 14 вересня 2017р. у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбуватимуться заходи, які зможуть відвідати жителі та гості міста.

У програмі Святкового тижня:

  • паломницький тур духовними центрами Галичини,
  • серія лекцій та дискусій,
  • конференція TEDxUCU,
  • зустріч усіх випускників Львівської богословської академії УКУ та Львівської бізнес-школи УКУ.

11 та 12 вересня організатори пропонують гостям відчути себе студентом університету – побути в аудиторіях з викладачами. «Ми готуємо серію публічних заходів  – лекцій, дискусій, майстер-класів. Запрошуємо обрати з переліку найцікавіше  для себе та краще відчути університет зсередини», – каже проректор із розвитку та комунікацій УКУ Наталя Климовська.

13 вересня святкові заходи в УКУ збігаються із початком навчального року, який в УКУ відкривається в день нового церковного року – Індикту. Одним із важливих елементів святкування є церемонія вручення стипендій для студентів на різних факультетах.

Цими днями також святкуємо символічне 25-ліття УКУ в Україні. Адже саме у вересні 1992 року з благословення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського відбулося перше засідання групи, що займалася відновленням Богословської Академії у Львові та перенесенням УКУ з Риму до України. І це символічний початок УКУ, який тільки через 10 років інавгурували як університет.

В середу, 13 вересня, в новозбудованому Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбудеться конференція TEDxUCU на тему «Майбутнє розпочинається вже сьогодні».

TEDx – це конференція, яка проводиться на всіх континентах. І вже 13 вересня ідеї поширюватимуться і у стінах Українського католицького університету на однойменній конференції TEDxUCU.

«Спікери конференції – активні громадяни нашої країни, які вірять у силу поширення ідей. Впродовж заходу вони розповідатимуть про волонтерство, технології, духовність, освіту та лідерство через призму нашого майбутнього. Їхні ідеї справді варті поширення, адже кожен з них – унікальна особистість та експерт своєї галузі», - зазначають організатори.

У межах урочистостей відбудеться Святковий подячний бенкет за участі Патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука) та членів Синоду єпископів, жертводавців і приятелів УКУ з усього світу. Почесним промовцем буде мер Вроцлава Рафал Дуткевич.

 

Довідка:

Центр Митрополита Андрея Шептицького будували два роки під наглядом відомих архітекторів. У Львові - це перший схожий проект, в якому буде сучасна бібліотека, навчальний корпус та місце для дозвілля студентів.

Перший поверх стане своєрідним креативним простором. Тут працюватимуть виставки, кафе, магазин та дитяча зона, а на стелажах виставлятимуть нові книжкові надходження та періодику.

Левову частку площі займатиме бібліотека. Сюди перевезуть книжкову колекцію університету, яка налічує близько 120 тисяч книг. Серед них і рідкісні книги та стародруки.

У кількох приміщеннях облаштують навчальні аудиторії.

Зараз в УКУ навчається близько півтори тисячі студентів. У цій п’ятиповерховій будівлі до їхніх послуг буде кілька конференц-залів, коворкінги та клуби.

Центр працюватиме не лише для викладачів та студентів університету. Бібліотекою зможе користуватись кожен, хто оформить абонемент.

Площа Центру Митрополита Андрея Шептицького – 6027 кв м.

Вартість проекту – 5,7 млн доларів.

Проект – архітектурна фірма «Behnisch Architekten» (Штутгарт, Німеччина). Українські партнери з адаптації проекту – АВР Девелопмент.

В Центрі розташовані 4 функціональні простори: наукова бібліотека, навчальні аудиторії, адміністрація, публічний простір.

 

За матеріалами Львівської міської ради

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 Вперед >>

Powered by CuteNews